Fotowoltaika

Instalacja fotowoltaiczna to zespół urządzeń pozwalający na pozyskiwanie energii elektrycznej ze słońca. Podstawowy element, który składa się na systemy fotowoltaiczne, to panele słoneczne, montowane na dachach domów prywatnych, budynkach firmowych czy użyteczności publicznej, wytworzone z krzemu. Opłacalność instalacji fotowoltaicznej wynika nie tylko z niższych kosztów energii elektrycznej, ale także z ekologii i ekonomicznych rozwiązań – systemy fotowoltaiczne są bezobsługowe, ich użytkowanie nie wiąże się z żadnymi nakładami finansowymi.

Instalacja taka nie szkodzi środowisku i nie wymaga ubiegania się o specjalne zezwolenie, jeśli jej moc nie przekracza 50 kW. Obecnie najczęściej są stosowane systemy fotowoltaiczne sieciowe (on-grid) co oznacza, że jest to instalacja fotowoltaiczna zintegrowana z siecią elektryczną publiczną. Największą zaletą takiego rozwiązania jest to, że tego typu instalacja PV umożliwia:

  • bieżące korzystanie z energii wyprodukowanej przez ogniwa fotowoltaiczne
  • przesyłanie nadwyżek wyprodukowanej energii do sieci publicznej

Jeżeli chcesz założyć taką instalcję, skontaktuj się z nami. Pomożemy dobrać Ci odpowiednią moc, przeprowadzimy przez zawiłości prawne a także dobierzemy właściwe komponenty instalacji. Wykwalifikowana ekipa sprawnie zamontuje i uruchomi Twoję instalcję. Pamiętaj! Montaż instalacji nie wymaga żadnych zmian w istniejącej instalacji.


yobacy.jpg (13 KB)